TOMORROWLAND – YARININ DÜNYASI

Bir an geleceğe tanık olsaydınız ve gördüklerinizden korksaydınız, bu bilgi ile ne yapardınız? Nereye giderdiniz? Politikacılara mı, sanayinin patronlarına mı? Onları nasıl ikna ederdiniz? Onların umursayacakları gerçekler sadece çarkları döndüren ve paracıkları kazandıranlar olacak.

Hayal edemediğimiz teknolojilerle, bütün dahiler, dünyanın en üretken insanları, bilim insanları, sanatçılar, en zekiler hep birlikte dünyayı değiştirmek isterlerse neler olur sizce? Dikkatin dağılmadığı, bürokrasinin, hırsın olmadığı bir yerde, gizli bir yerde.. İşte orada çılgınca şeyler hayal edip ve üretebildiklerini düşleyin.. Düşleyin çünkü bu filmde yüksek dozda hayal kurmaya programlanacaksınız..

İnsanlığı kurtarabilmek için yok oluş insanların kendisine nasıl gösterilir ki? Peki gerçekten dünyanın geleceğini kim bilmek ister? Bilse bile bu gidişatı değiştirmek için ne yapardı? Acaba bütün dünya, kıyameti büyük bir içtenlikle mi karşılıyor? Salgınlar, bir yanda obezite, bir yanda açlık, böyle bir şey nasıl oluyor?

Arılar ve kelebekler yok olmaya başlıyor, buzullar eriyor, yosunlar çoğalıyor gözümüzün önünde.. Madenlerdeki kanarya kuşları ölüyor, küçük çocuklara tecavüz ediliyor, insanlık sadece tüketiyor.. Peki biz evrenin bize verdiği bu uyarıyı neden almıyoruz? Daha iyi bir gelecek için istemediğimiz kadar fırsat var ama biz inanmıyoruz. İnanmak istemediğimiz için de gerçeğe dönüştürmek için gerekenleri yapmıyoruz. Geleceğimiz korkunç deyip sadece kendimizi korkutuyoruz.

Belki de gelecek bugünden daha kötü olmaz.. Eğer yeryüzündeki hayalperestler bir araya gelirse dünyayı o çirkin halinden kurtarıp daha da güzelleştirebilir. Brad Bird’in yönetmenliğinde bilim kurgu seven sevmeyen hayalperestler, sizin için bu film.. Hadi bakalım hayal kurmayı hatırlayın.. Ve bu filmi algınız açık bir şekilde izleyin.. İyi seyirler 🙂

Yorumlarınızı duymak isteriz...